Matka karmiąca piersią a dieta bez laktozy

28 listopada 2020 by Brak komentarzy

Każda matka chciałby dla swojego dziecka jak najlepiej. W związku z tym, kiedy zauważy, że po karmieniu jej dziecko jest niespokojne, zaczyna zastanawiać się nad tym, dlaczego tak jest. Objawy nietolerancji na mleko krowie, w tym również mleko matki, która je spożywa, może u noworodka objawić się w pierwszych tygodniach życia. Czasami jednak pojawiają się znacznie później. Aby mieć pewność, że rodzicielka nie zaszkodzi swojemu dziecku, wprowadzana jest dieta bez laktozy dla matki karmiącej. Czym jest i na czym polega?

Co należy wziąć pod uwagę decydując się na dietę bezmleczną?

Mama, która zauważy, że jej dziecko wykazuje objawy nietolerancji laktozy, powinna skonsultować się z lekarzem. Jeśli ten potwierdzi jej obawy, a ona nadal chce karmić maleństwo piersią, będzie musiała przejść na dietę bezmleczną. Polega ona na tym, że zarówno mama jak i maluch muszą mieć wyeliminowane z jadłospisu zarówno mleko krowie, jak i wszystko, co jest z nim związane. Tylko w ten sposób można wyeliminować objawy alergii u dziecka i pozwolić mu na prawidłowy rozwój. Co więcej, wspomniany krok pozwala także wyeliminować pojawienie się takich schorzeń jak astma, choroby skóry, czy inne dolegliwości związane z alergią, które powodują problemy z układem pokarmowym i oddechowym.

Dlaczego u dzieci pojawiają się alergie na mleko krowie? Okazuje się, że może je spowodować każda z 30 frakcji białka, jakie znajdują się w krowim mleku. Dlatego też, kiedy mama zauważy niepokojące objawy, powinna natychmiast udać się do lekarza, który sprawdzi jej przypuszczenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *