Detoks warzywno owocowy – wszystko, co warto wiedzieć na ten temat

30 listopada 2021 by Brak komentarzy

Wielu z nas narzeka na złe samopoczucie, brak energii, bóle brzucha i inne dolegliwości, nic z tym tak naprawdę nie robiąc. Czasem niewiele trzeba, by wpłynąć na swoje samopoczucie, a nawet wygląd. Jedną ze skutecznych metod jest detoks, który można przeprowadzić w zaciszu własnego domu, z użyciem specjalnych soków. 

Na czym polega detoks warzywno owocowy?

Coraz popularniejszy detoks warzywno owocowy to dieta sokowa, która polega na codziennym spożywaniu soków przygotowanych na bazie warzyw i owoców. Są to odpowiednio dobrane warzywa i owoce w odpowiednich proporcjach. Dzięki temu mają korzystny wpływ na oczyszczenie organizmu z toksyn. Soki, które temu służą, nie są poddawane pasteryzacji. Muszą być w pełni świeże, bo tylko wtedy zachowują swoje wartości i nadają się do spożycia. Te, które są dostępne w sklepach, są poddawane pasteryzacji, a to niekorzystnie wpływa na ich wartość. Detoks przy użyciu tego typu soków polega na codziennym piciu soków warzywno owocowych. Dzienna porcja obejmuje 5 różnych soków, odpowiadających następującym posiłkom – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Odpowiednio przeprowadzony detoks sokami gwarantuje natychmiastowe zmiany w funkcjonowaniu organizmu i wpływa na dobre samopoczucie. 

Czy jest możliwy detox warzywno owocowy przy użyciu własnych soków?

Wiele osób myśli, że taki detox warzywno owocowy może przeprowadzić samodzielnie, przy użyciu samodzielnie przygotowanych soków. Przecież sokowirówka dziś kosztuje „grosze”. Tymczasem soki z sokowirówki to nie jest dobry pomysł. Urządzenie to powoduje utratę wielu witamin. Z drugiej strony nie wystarczy zmieszać różnych warzyw i owoców, serwując sobie bombę witaminową. W tym przypadku trzeba dobrać odpowiednie składniki i w odpowiednich proporcjach. Tylko wtedy detoks ten będzie faktycznie działał. Bez sensu jest też trudzić się samodzielnie, kiedy można wykupić soki do detoksu w ramach cateringu i wcale nie wykosztować się zbytnio. Wart więc zapoznać się z ofertami, by wybrać jedną z nich dla siebie.

Tagi:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *