Co warto wiedzieć o nietolerancji laktozy?

13 maja 2021 by Brak komentarzy

Wiele osób rezygnuje z produktów mlecznych ze względu na złe samopoczucie, wzdęcia oraz bóle brzucha. Warto mieć na uwadze, że kompozycja pełnowartościowych posiłków pozbawionych laktozy jest trudna i czasochłonna. Nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielu daniach znajduje się nabiał, który podkreśla smak oraz nadaje jedwabistą konsystencję potrawom. Chcąc wyeliminować go z diety i cieszyć się zbliżonym smakiem ulubionych dań, trzeba poszukać wartościowych zamienników. Catering bez laktozy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie tolerują laktozy i jednocześnie nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie pięciu pełnowartościowych posiłków. Trzeba dodać, że wprowadzenie jakiejkolwiek diety dobrze jest skonsultować ze swoim lekarzem. Czasem bywa tak, że schorzenia, czy choroby przewlekłe wymagają od nas dostarczenia większej ilości wybranych składników i eliminacji innych. Nie zawsze dieta wybrana na własną rękę będzie nam służyć. 

 

Czym jest nietolerancja laktozy?

 

Nietolerancja laktozy występuje u osób, które nie mają enzymu odpowiedzialnego za rozkład laktozy na glukozę i galaktozę. Jeżeli laktoza nie zostanie poprawnie rozłożona, w efekcie cierpimy na bóle brzucha, biegunki, mdłości oraz gazy i wzdęcia. Co sprawia, że nie tolerujemy laktozy? Uwarunkowania genetyczne oraz celiakia.

 

Dieta bez laktozy i jej zalety

 

Odpowiednio zbilansowana dieta pudełkowa bez laktozy powinna zostać przygotowana zawsze w oparciu o wysokie standardy i wymogi żywieniowe wybranej grupy osób, dla których jest dedykowana. Catering bez laktozy wyróżnia się tym, że do jego przygotowania wykorzystuje się wyłącznie produkty bezlaktozowe. Dietetycy zachęcają, aby zmiana nawyków żywieniowych nie była tylko chwilową modą. Warto przyzwyczaić się do nowych metod żywienia i stosować je każdego dnia, ale nie tylko wtedy, kiedy najdzie nas ochota na chwilową zmianę naszego samopoczucia na lepsze. Jakie korzyści płyną z regularnego spożywania diety bez laktozy? Z pewnością pozbędziecie się uciążliwego bólu brzucha i biegunek. Już po pierwszych dniach stosowania diety, poczujecie się lekko, a w efekcie zrzucicie kilku nadprogramowych kilogramów. Macie pewność, że organizm otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz minerały do sprawnego funkcjonowania. Catering powinien składać się z pięciu zbilansowanych posiłków. Jeżeli nie macie czasu i wiedzy potrzebnych do układania jadłospisu i gotowania, sprawdźcie ciekawą ofertę cateringu bez laktozy tutaj https://juicyjar.pl/produkty/diety/bezpszeniczna-bez-laktozy

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *