Alergia na gluten i laktozę — najpierw stwierdź, potem działaj

22 grudnia 2020 by Brak komentarzy

Nietolerancja glutenu i laktozy powoduje złe samopoczucie u wielu ludzi. To właśnie oni powinni zdecydować się na odpowiednie żywienie. Dieta pudełkowa bez glutenu i laktozy  jest dla nich doskonałym rozwiązaniem. Jeżeli Ty również czujesz się źle, masz wzdęcia i inne dolegliwości, sprawdź, czy nie masz wspomnianych wyżej dolegliwości. Odpowiednia diagnostyka pomoże Ci to sprawdzić. Jakim badaniom się poddać, aby mieć pewność, że alergia na gluten i laktozę u nas występuje? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie. 

Alergia na gluten — co warto o niej wiedzieć?

Aby zdiagnozować alergię na gluten, nie trzeba wykonywać skomplikowanych badań. Najczęściej lekarz zaleca specjalistyczne testy skórne albo pomiar przeciwciał IgE, charakterystycznych dla glutenu. Jeżeli wspomniane badania nie dają pewności, specjalista może zalecić próby prowokacyjne. Należy jednak mieć na uwadze, że tego rodzaju badania wykonuje się w szpitalu.

Decydując się na wykonanie badań, należy mieć na uwadze, że pomimo tego, że nietolerancja glutenu jest schorzeniem długotrwałym, istnieją również zaburzenia krótkotrwałe, które można wyeliminować przy pomocy specjalnej diety, która trwa najczęściej kilka miesięcy. Szukając odpowiednich rozwiązań, pozwalających określić, czy istnieje nietolerancja na gluten, czy nie, warto wykorzystać test IMMUNOdiagDIETA. Dlaczego warto wykorzystać akurat ten rodzaj badania? Otóż określa ono również występowanie innych nietolerancji pokarmowych, co oznacza, że wykonując go, można określić także inne alergie. 

Nietolerancja laktozy to kolejne schorzenie, które stwierdza się poprzez przeprowadzenie określonych badań. Testem, który najczęściej się przeprowadza jest wodorowy test oddechowy, test doustnego obciążenia laktozą oraz badanie pH kału. Można także przeprowadzić badanie fragmentu jelita cienkiego. Dzięki wymienionym badaniom osoby podejrzewające nietolerancję laktozy będą mogły dowiedzieć się prawdy. 

Dieta bezpszeniczna bez laktozy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *